• Νέα
  • /
  • Δρ Τζέκιλ και Μίστερ Χάιντ οι ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

7/5/2015

Με δύο πρόσωπα παρουσιαστήκαν οι ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ στις δύο πρώτες αγωνιστικές του FINAL FIVE. Στον αγώνα της Κυριακής 3/5 με τον ΚΡΟΝΟ Αγ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ η ομάδα ήταν αγχωμένη με πολύ κακές τελικές στην επίθεση και αποσυντονισμένη στην άμυνα. Στο τέταρτο 10λέπτο ενώ πλησίασε στους τρείς πόντους οι αλλαγές του πάγκου δεν βοήθησαν να αλλάξει κάτι και έτσι ήρθε η ήττα. (σκορ 64-56)

Στον χθεσινό αγώνα με έναν εξίσου πολύ καλό αντίπαλο τον ΙΩΝΙΚΟ ΝΙΚΑΙΑΣ η ομάδα είχε ένα καλό πρώτο 10λεπτό ενώ στο δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο οι παίχτες μας υπέπεσαν σε αρκετά λάθη αλλά το σκορ ήταν πάντα κοντά στους 5 πόντους. Στο τέταρτο 10λέπτο το ροτέισον με συνδυασμό την άμυνα η ομάδα όχι μόνο ανάτρεψε την διαφορά των πέντε πόντων αλλά πήρε και την διαφορά αυτή που μας έδωσε την νίκη. (σκορ 43-40)