• Νέα
  • /
  • Έχασαν και οι δύο

11/2/2015

Ήττες υπέστησαν κορασίδες αλλά και παγκορασίδες  το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε. Ας τα πάρουμε όμως χρονολογικά. Το Σάββατο ξεκίνησε η ομάδα των κορασίδων, η οποία ενώ μπήκε δυνατά στον αγώνα με το ημίχρονο να κλείνει στο 21-28, στο τρίτο δεκάλεπτο άρχισε να κουράζεται, μιας και δεν έλειψαν  οι ασθένειες αλλά και οι τραυματισμοί όλη την εβδομάδα που πέρασε. Έτσι, η ομάδα του Πανιωνίου πιέζοντας συνεχώς και παρόλα τα πολλά φάουλ που είχε κάνει, άντεξε μέχρι το τέλος και με ένα επί μέρους 18-5 πήρε την νίκη που σίγουρα φάνηκε ότι ήθελε περισσότερο από εμάς. Επόμενο παιχνίδι είναι στις 14/2 στις 20.15 με αντίπαλο την ομάδα της Τερψιθέας.

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

(ΘΕΟΦΑΝΙΔΗΣ)

ΚΟΥΚΟΥΛΙΤΑΚΗ ΞΕΝΙΑ , ΝΤΟΥΠΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ, ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ,

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ 22(1), ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ 8,

ΜΕΝΕΓΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΜΗΤΑ ΟΛΓΑ 2ΘΕΟΦΑΝΙΔΗ ΑΡΓΥΡΩ , ΤΖΙΝΑ ΠΗΓΗ 9,

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗ ΓΛΥΚΕΡΙΑ , ΚΑΛΟΥΔΗ ΒΑΣΙΑ 4, ΣΙΟΥΤΗ ΜΑΡΙΝΑ.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Τον ίδιο δρόμο ακολούθησαν και οι μικρές. Συγκεκριμένα την Κυριακή,  με αντίπαλο την ομάδα από την Ελευσίνα, μέχρι το ημίχρονο ήταν ισόπαλες με τις αντιπάλους τους ξεκινώντας πολύ δυνατά κυρίως κάτω από το καλάθι όπου οι κοπέλες του Πανελευσινιακού είχαν εμφανή υπεροπλία. Στο τρίτο όμως δεκάλεπτο, οι αντίπαλοί μας ευστοχώντας στα τρίποντα που δοκίμασαν, πέτυχαν ένα 6-13 και έτσι άντεξαν στην επίθεση που εξαπέλυσαν οι δικές μας, έχοντας και πολύ μεγάλα ποσοστά ευστοχίας και στις βολές – κάτι που συνέβαινε καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα. Το μόνο που κατάφεραν τα κορίτσια μας ήταν να μειώσουν στους τρεις πόντους και στο τελικό 44-47. Επόμενος αντίπαλος είναι η πολύ δυνατή ομάδα του Κρόνου Αγ. Δημητρίου, πάλι στο γήπεδό μας, στις 15/2 και ώρα 13.30.

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

(ΣΑΧΑΝΙΔΟΥ):  ΜΑΡΚΟΛΕΦΑ ΑΝΔΡΙΑΝΑ ,ΡΕΤΣΙΝΑ ΖΩΗ,ΘΕΟΦΑΝΙΔΗ ΞΑΝΘΙΠΠΗ 9,ΜΠΟΓΑ ΕΙΡΗΝΗ, ΡΕΤΣΙΝΑ ΣΤΑΥΡΙΝΑ 2, ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ 14, ΚΟΚΟΥΛΙΤΑΚΗ ΞΕΝΙΑ 9, ΒΑΒΟΥΛΑ ΑΡΤΕΜΙΣ 1, ΜΕΝΕΓΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2, ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2, ΜΙΧΑΛΗ ΜΑΡΙΑ, ΚΑΤΣΑΡΕΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 5.