• Νέα
  • /
  • Ήττες για κορασίδες και παγκορασίδες

15/1/2015

Με ήττα συνέχισε την πορεία της η ομάδα των κορασίδων το περασμένο Σάββατο με αντίπαλο την ομάδα του Παλαιού Φαλήρου.

Ένα παιχνίδι στο οποίο οι κοπέλες από την αρχή, παίζοντας πολύ καλά στην άμυνα, περιόρισαν τα ατού της αντίπαλης ομάδας.

Έτσι ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ μέχρι και το τέταρτο δεκάλεπτο. Κάποια εύκολα καλάθια που χάθηκαν όμως, έδωσαν την

δυνατότητα στην πολύ καλή ομάδα του Φαλήρου να αποκτήσει μία διαφορά ασφαλείας την οποία κράτησε μέχρι και το

τελικό 37-27.

Επόμενη αγωνιστική στις 17/1, ώρα αγώνα 20.15, στο κλειστό των «Αργοναυτών».

Την Κυριακή ξεκίνησε την φετινή της προσπάθεια και η ομάδα των παγκορασίδων. Στο κλειστό του Ελληνικού, με αντίπαλο

την πολύ δυνατή ομάδα του Φάρου Κερατσινίου έχασε με 29-47, σ’ ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο δεύτερο κυρίως δεκάλεπτο

όπου η αντίπαλη ομάδα πήρε μία διαφορά άνω των δέκα πόντων την οποία και συντήρησε μέχρι το τέλος.

Η επόμενη δοκιμασία για τις μικρές είναι εκτός έδρας και συγκεκριμένα την Κυριακή 18/1/15 στο κλειστό της Βούλας