• /
  • Ήττες για τα κορίτσια

6/3/2015

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Ήττα για τις κορασίδες από την ομάδα του Κερατσινίου σ’ ένα παιχνίδι που σίγουρα όλοι θα θέλουν να ξεχάσουν όσο γίνεται πιο γρήγορα μιας και η απόδοση της ομάδας ήταν πολύ κατώτερη των προσδοκιών με αντίπαλο μια ισάξια ομάδα κάτι που αποδεικνύεται και από την ισοβαθμία που είχαν οι δύο ομάδες πριν τον αγώνα. Με το ημίχρονο στο 22-9 και το τρίτο δεκάλεπτο στο 33-13 σίγουρα η προσπάθεια στο 4ο δεκάλεπτο και το 4-14  κρίνεται ικανοποιητική οπότε το τελικό 37-27 ήρθε φυσιολογικά. Παρόλα αυτά, το σημαντικό είναι ότι η ομάδα μας «κλείδωσε» την 6η θέση και την συμμετοχή στα playoff του πρωταθλήματος. Τις τελευταίες 3 αγωνιστικές θα καθοριστεί και ποια ομάδα θα είναι αντίπαλος μας στην  προσπάθεια για το final four. Μέχρι τότε όμως, θα αντιμετωπίσουμε πρώτα την αήττητη ομάδα του Κρόνου στο κλειστό των Αργοναυτών το Σάββατο 7/3 και ώρα 20.15 προσπαθώντας για το καλύτερο.

ΑΟΝΑ(Θεοφανίδης): Κουκουλιτάκη ,Θεοφανίδη 2, Ντούπη ,Σιούτη ,Παπακωνσταντίνου Α 15, Παπακωνσταντίνου Δ. 1, Καλούδη 2, Μενέγα ,Θεοφανιδη Α. 4,Τζίνα ,Αντωνιουδάκη 4

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Μετά και την επεισοδιακή ήττα από τον Πανιώνιο, σ΄ ένα «περίεργο» παιχνίδι που έγινε στα πλαίσια της αναβληθείσας 4ης αγωνιστικής, οι παγκορασίδες έχασαν στα σημεία και από την ομάδα του Ικάρου Καλλιθέας. Συγκεκριμένα, ενώ ξεκίνησαν δυνατά με ένα 6-8 στο πρώτο δεκάλεπτο ήρθε το 8-2 του δευτέρου με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει με 14-10. Στη συνέχεια η αντίπαλη ομάδα αύξησε την διαφορά μέχρι και τους 9 πόντους, αλλά αυτό δεν πτόησε καθόλου τις μικρές μας οι οποίες με μία συνεχόμενη αντεπίθεση έφεραν το παιχνίδι στο 31-29 στο τελευταίο λεπτό. Εκεί μας δόθηκε η ευκαιρία να ισοφαρίσουμε αλλά η τύχη δεν ήταν μαζί μας, ενώ στην επόμενη φάση ένα καθοριστικό rebound που πήραν οι κοπέλες του Ικάρου τους έδωσε το δικαίωμα να αποκτήσουν διαφορά ασφαλείας για τα επόμενα τελευταία  δευτερόλεπτα. Σε αυτά δεν άλλαξε κάτι και έτσι το σκορ έκλεισε στο 33-29. Ο επόμενος αγώνας είναι με αντίπαλο την αήττητη και πρωτοπόρο ομάδα του Φάρου Κερατσινίου στο Κλ. Κερατσινίου (Ιχθ.) την Κυριακή 8/3 και ώρα 12.15.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΟΝΑ -56-50

(ΣΑΧΑΝΙΔΟΥ):  ΜΑΡΚΟΛΕΦΑ ΑΝΔΡΙΑΝΑ ,ΡΕΤΣΙΝΑ ΖΩΗ,ΘΕΟΦΑΝΙΔΗ ΞΑΝΘΙΠΠΗ 8,ΜΠΟΓΑ ΕΙΡΗΝΗ, ΡΕΤΣΙΝΑ ΣΤΑΥΡΙΝΑ , ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ 19, ΚΟΚΟΥΛΙΤΑΚΗ ΞΕΝΙΑ 7, ΒΑΒΟΥΛΑ ΑΡΤΕΜΙΣ , ΜΕΝΕΓΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 7, ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ , ΜΙΧΑΛΗ ΜΑΡΙΑ 2, ΚΑΤΣΑΡΕΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 7.