• Νέα
  • /
  • Μία νίκη και μία ήττα για τις κορασίδες

13/10/2016

Ξεκίνησαν πριν δύο εβδομάδες τις υποχρεώσεις τους και οι κορασίδες. Συγκεκριμένα, στην πρώτη αγωνιστική με αντίπαλο την Δάφνη Αγ. Δημητρίου πέτυχαν μία πολύ σημαντική νίκη που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.  Τα κορίτσια μας ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι αλλά κάποια λάθη και χαμένα ριμπάουντ έδωσαν το δικαίωμα στις αντιπάλους μας να περάσουν στο σκορ. Στα τελευταία λεπτά όμως με καλή άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση κατάφεραν να κερδίσουν με 40-37.

Αντίθετα, με αντίπαλο την ομάδα του Πανιωνίου, έμειναν από την αρχή πίσω στο σκορ και αντιμετωπίζοντας πολλά προβλήματα στην επίθεση δεν μπόρεσαν να γίνουν ανταγωνιστικές. Τελικό σκορ 55-24.

Επόμενη αντίπαλος η ομάδα του Ικάρου Καλλιθέας στις 15-10, ώρα 21.00, στο κλ. Εθν. Αντιστάσεως.