• Νέα
  • /
  • Παιδικό τέσσερεις σερί νίκες

16/11/2015

Τέσσερεις σερί νίκες το παιδικό, η αρχή ήρθε την 27/8 με την ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ, μια δύσκολη έδρα με πολύ εύστοχους παίχτες έξω από την περιφέρεια. Είδαμε ένα συγκλονιστικό ματς με ένα μεγάλο σκορ 71-72.

Συνέχεια την 3/11 στον εντός έδρας αγώνα με τον ΕΣΠΕΡΟΣ, παρά την αντίσταση του αντιπάλου η ομάδα πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με 58-43.

Τρίτη νίκη 10/11 με 50-52 στο εκτός έδρας αγώνα με την ΤΕΡΨΙΘΕΑ. Εδώ το ΠΑΙΔΙΚΟ μας στο πρώτο ημίχρονο ήταν απών, πολλά λάθη και ταυτόχρονα άστοχοι. Η διαφορά είχε σταθεροποιηθεί σε διψήφια νούμερα και κάποια στιγμή ήμασταν πίσω 15 πόντους. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα επέστρεψε και με συνεχείς εναλλαγές συστημάτων των κόουτς με καθοριστικές άμυνες όχι μόνο ανέτρεψαν το σκορ αλλά πέρασαν  μπροστά για  6 πόντους. Οι καλύτεροι της αγωνιστικής ήταν όλοι τους  που ακόμα και στον πάγκο πίεζαν του συμπαίκτες τους να βγάζουν το καλύτερο εαυτό τους.

Την 15/11 ήρθε η τέταρτη σερί νίκη με αντίπαλο την ταλαντούχα ομάδα της ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗΣ με 49-55. Για άλλη μια φορά όλοι διακρίθηκαν, όλοι βοήθησαν την ώρα που καλέστηκαν. Βασικό συμπέρασμα, σε κάθε προπόνηση σε κάθε αγωνιστική η ομάδα να δένει όλο και πιο πολύ.

Καλή συνέχεια σε δύο ακόμα δύσκολες αναμετρήσεις την Τρίτη 17/11 με το εκτός έδρας παιχνίδι με ΙΩΝΙΚΟ και 24/11 εντός με ΚΡΟΝΟ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ.