• Νέα
  • /
  • Στην πρώτη εξάδα οι κορασίδες

13/12/2016

Στην έκτη θέση (μαζί με τον Πανελευσινιακό) βρήκε την ομάδα μας το τέλος του πρώτου γύρου. Την προηγούμενη εβδομάδα με μία πολύ καλή απόδοση, κέρδισαν με διαφορά την ανταγωνιστική ομάδα του Ατρομήτου Πειραιά. Ξεπερνώντας την κακή αρχή, κατάφεραν να πιέσουν αποτελεσματικά σε όλο το γήπεδο και πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου να έχουν μιά καλή διαφορά στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα με αποτέλεσμα η διαφορά να διευρυνθεί και να φτάσει τελικά στο 51-26 .

Την ίδια απόδοση είχαν και στο πολύ δύσκολο παιχνίδι με τον Πρωτέα Βούλας, γι΄αυτό το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο μέχρι και το τελευταίο λεπτό. Όντας μπροστά με 40-42 λίγο πριν το τέλος δέχτηκαν ένα σερί 8-0 το οποίο και τελικά διαμόρφωσε το τελικό 48-42 αφήνοντας όλους μας με μία πικρία για το αποτέλεσμα αλλά και με αισιοδοξία για το μέλλον.

Επόμενο κρίσιμο παιχνίδι στην έναρξη του δεύτερου γύρου, με αντίπαλο την ομάδα της Δάφνης Αγ. Δημητρίου στο κλ. Αγ. Δημητρίου στις 17/12 και ώρα 16.15