• Νέα
  • /
  • Πρώτη νίκη για την ανδρική ομάδα

1/11/2015

Πρώτη νίκη και νέο ξεκίνημα για την ανδρική μας ομάδα ήταν το χθεσινό αποτέλεσμα (νίκη με 3-0 σετ) επί της Ολυμπιάδας Πατρών στο Α κλειστό γυμναστήριο Αργυρούπολης.

Σε συνέχεια της καλής εμφάνισης με την ΕΑ Πατρών στην Πάτρα, όπου πέρα απο τον καλό αντίπαλο είχαμε απέναντί μας μια πολύ κακή διαιτησία και σε συνάρτηση με την διακοπή ρεύματος που έγινε μετά το νικηφόρο πρώτο σετ για την ομάδα μας και το σπάσιμο του ρυθμού μας, η ήττα μας με 3-1 σετ ήταν αναμενόμενη.

Μετά το χθεσινό νικηφόρο αποτέλεσμα η ομάδα φαίνεται να βρίσκει σιγά σιγά τον ρυθμό της, οι αθλητές μας αρχίζουν να "βρισκουν" ο ένας τον άλλον, και είμαστε αισιόδοξοι για μια καλύτερη συνέχεια.

Χαρακτηριστικό του πάθους για την νίκη και του δυναμισμού με τον οποίο αγωνίστηκαν οι αθλητές μας, είναι η μεγάλη ανατροπή στο 3 σετ όπου ενώ η ομάδα μας βρισκόταν πίσω στο σκορ με 13-23 οι αθλητές μας κατάφεραν και το γύρισαν και επικράτησαν με 28-26.

Η επόμενη αγωνιστική το Σάββατο 07 Νοεμβρίου θα μας βρει στην Χαλκίδα όπου θα αντιμετωπίσουμε την πολύ καλή ομάδα του Ηρακλή Χαλκίδας.